Karazin University Logo
Абітурієнт
Каразінського


Надія Петрівна Крейдун

кандидат психологічних наук, доцент

декан факультету

+380 (66) 373-94-09 (телеграм, вайбер)

+380 (66) 175-87-23

vstup.psychology@karazin.ua

Традиційний науковий пошук здійснюється в області психології пам'яті. Цей науковий напрям започаткував П.І.Зінченко. Школа психології пам'яті розвивалася співробітниками кафедри психології і учнями П.І.Зінченка - Бочаровою С.П., Жітниковою Л.М., Ляудіс В.Я, Невельським П.Б., Рєпкіним В.В., Рєпкіною Г.В., Середою Г.К. і ін. Ними був здійснений не тільки широкий об'єм теоретичних досліджень, але і прикладних, особливо у сфері навчання і інженерної психології.

 

У межах напряму виконаний цілий ряд дослідницьких робіт, захищені кандидатські та докторські дисертації.

 

Сьогодні науковцями факультету активно розробляється тематика стресостійкості, ментального здоров’я, психологічного добробуту та інших найактуальніших запитів, що ставить перед психологією дійсність.

 

Також зараз на факультеті психології продовжується розробка основних проблем школи психології пам'яті, перш за все в плані вивчення тих процесів, які відбуваються як у окремих індивідів, так і в суспільстві в цілому (проблеми організації індивідуального досвіду людини, колективної і історичної і тому подібне).

 

Наряду з цим сформувався напрям психології розвитку, який вивчає умови, джерела, закономірності і механізми психічного розвитку впродовж людського життя. Безперервна лінія розвитку простежується в контексті різних соціальних інновацій, перш за все — освітніх. Вивчається розвиток в рамках провідних типів діяльності — в молодшому, шкільному, підлітковому, юнацькому і студентському віці (В.В.Рєпкін, Г.К.Середа, О.К. Дусавицький і ін.). Фундаментальні дослідження, які проводилися у межах цього наукового напряму, в 90-х роках знайшли широке практичне застосування в побудові системи розвивального навчання в Україні та в інших країнах.

 

Поряд з традиційними фундаментальними напрямами наукових досліджень нарощуються темпи пошуків в прикладних сферах. Ведуться розробки в областях політичної, медичної, кримінальної, пенітенціарної, етнічної і екологічної психології.

 

Для кафедри педагогіки традиційним є науковий напрям роботи, що стосується фундаментальних питань телеології педагогіки, особистісної культури педагога і студента і педагогічної майстерності.

 

На факультеті видається періодичний професійний «Вісник Харківського національного університету» з психології, «Наукові записки» і «Психологічне консультування і психотерапія».

 

Основні наукові напрями: психологічні механізми і закономірності функціонування пам'яті, психологія розвитку і розвиваючого навчання, фундаментальні питання телеології педагогіки, особистісної культури педагога і студента і педагогічної майстерності. Ведуться розробки в областях політичної, медичної, кримінальної, інженерної, етнічної, екологічної психології і психології бізнесу. У науковій роботі беруть участь і студенти, які працюють в гуртках студентського наукового товариства факультету.