Філософія є засадничою дисципліною. Вона дає змогу осмислити і зрозуміти специфіку мислення, засади і межі пізнання світу, визначити сенс власного життя, етичні засади вчинків, обрії людських сподівань. Філософія надає раціональні засоби для створення узагальненої картини світу, досліджуючи час, простір, причинність, а також пізнавальні, ціннісні, соціально-політичні, моральні й естетичні аспекти ставлення людини до світу. У складному технологічному світі, що швидко змінюється, філософія проблематизує істинність його явищ, даючи змогу знайти орієнтири для самовтілення людини.
Здобувачі вищої освіти освітнього рівня бакалавр вивчають дисципліни гуманітарної та соціально-економічної, фундаментальної, професійної та практичної підготовки, зокрема соціологію, культурологію, правознавство, психологію, політологію, економічну теорію тощо. Особлива увага приділяється історико-філософським дисциплінам, вивчаючи які студенти можуть зрозуміти специфіку і характер змін філософської думку, починаючи від Античності й Стародавнього Сходу і завершуючи сучасними напрямками, як от: екзистенціалізм, феноменологія, герменевтика, аналітична філософія, структуралізм, постструктуралізм, спекулятивний реалізм тощо.
Студенти-філософи мають можливість прослухати авторські курси: «„Studia Universitatis“: філософія і свобода», «Маркс, Ніцше, Фройд», «Особистість в історії культури» тощо. За результатами навчання, атестаційного екзамену та захисту кваліфікаційної роботи, тематика якої відповідає особистим інтересам студентів, випускники отримують кваліфікацію бакалавр з філософії.
Перспективи працевлаштування
Випускники можуть працювати викладачами філософських дисциплін ЗВО, асистентами, викладачами філософських дисциплін середніх навчальних закладів, консультантами із суспільно-політичних питань (у партіях та інших громадських організаціях).