Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Німецька мова та література і переклад та англійська мова
Гуманітарні наукиОсновою програми є комплексне вивчення німецької мови та літератури і перекладу та англійської мови. Згідно з навчальним планом, студентам пропонуються навчальні дисципліни, опанування яких забезпечує високий рівень підготовки майбутніх фахівців: німецька мова, переклад, англійська мова, історія німецької мови, лінгвокраїнознавство, лексикологія, теоретична граматика, література німецькомовних країн, методика викладання.

Якщо ви успішно закінчили бакалаврат із філологічної спеціальності, вам не варто зупинятися, оскільки у вас є можливість значно розширити свої перспективи за допомогою диплома магістра філології, скориставшись конкурсною пропозицією «Німецька мова та література і переклад та англійська мова».
Сферою діяльності випускників факультету іноземних мов, що здобули другий (магістерський) рівень вищої освіти, є наукова, літературно-видавнича, освітня галузі, зокрема: заклади та установи освіти, заклади вищої освіти, друковані та електронні ЗМІ, сфера ІТ, PR-технології; різноманітні фонди, спілки, фундації гуманітарного спрямування, музеї, мистецькі і культурні центри та інші установи й організації з потребою у перекладацьких послугах.
Диплом магістра філології надасть можливість працювати науковим співробітником (філологія, лінгвістика, переклади), викладачем закладів вищої освіти та закладів фахової передвищої освіти. Широкий спектр перспективних професій забезпечено наявністю в освітній програмі циклу психолого-педагогічних і методичних дисциплін, а також проходженням асистентської та перекладацької практик.
Асистентська практика проводиться на базі закладів вищої освіти м. Харкова, зокрема на факультетах Каразінського універитету. Навчання відбувається у вигляді теоретичної та практичної підготовки за фахом із залученням асистентів-іноземців — носіїв німецької мови, а також стажувань за кордоном.
Науково-дослідницька підготовка забезпечується написанням кваліфікаційної магістерської роботи, а також залученням студентів до проєктів Наукового товариства студентів факультету іноземних мов Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, до участі в конкурсах наукових робіт, до публікацій у збірниках наукових статей.
Програма передбачає і можливість подальшого навчання — в аспірантурі з перспективою присудження ступеня доктора філософії або на сертифікатних курсах.
Протягом навчання ви продовжите розвивати необхідні у наш час м'як навички, цифрову грамотність та вміння вчитися, ґрунтовно підготувавшись до подальшої професійної діяльності.
Багаторічний досвід випускників нашої кафедри засвідчує: диплом магістра філології, отриманий у Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна, є запорукою якісної академічної підготовки, багатогранних і флексибельних компетентностей та високим рівнем професіоналізму. Отримавши диплом магістра філології, ви забезпечуєте собі місце серед еліти сучасної української молоді.
- Я маю
- Я маю