Як формуються бюджетні місця
- Міністерство освіти і науки України, інші державні замовники визначають з окремих спеціальностей переліки предметних спеціальностей та спеціалізацій, за якими здійснюються формування та розміщення державного замовлення.
- Абітурієнти подають заяви до закладу вищої освіти. Вони можуть подати до семи заяв на чотири спеціальності (освітні програми, спеціалізації) на місця державного та регіонального замовлення, зазначивши в кожній із них пріоритетність відносно інших поданих ним заяв, при цьому показник пріоритетності 1 означає найвищу пріоритетність.
- Формується загальний список вступників за кожною освітньою програмою, для якої виділяється певна кількість бюджетних місць. Наприклад, 100 бюджетних місць для освітньої програми «Прикладна фізика». Бюджетні місця на цю спеціальність отримають ті, хто буде в загальноукраїнському рейтингу в першій сотні. Ці місця буде закріплено за абітурієнтом.
- Прийом на навчання за регіональним замовленням здійснюється на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, за якими воно надане регіональним замовником для кожного закладу вищої освіти та форми здобуття освіти.
Широка конкурсна пропозиція (широкий конкурс)
Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії
Міжнародні відносиниОсвітньо-професійна програма «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» надає унікальну можливість здобути якісну освіту, що відповідає сучасним вимогам міжнародного ринку праці.
Основою навчання є вивчення кількох іноземних мов (основна - англійська, за вибором - іспанська, німецька, французська), що дозволяє випускникам бути конкурентоспроможними фахівцями в галузі міжнародних відносин.
Програма забезпечує ґрунтовну теоретичну підготовку, поєднану з практичними навичками, що дають змогу здійснювати аналітичну діяльність у сфері зовнішньої політики, міжнародних процесів та суспільних комунікацій. Навчання передбачає також участь у наукових конференціях, тематичних тренінгах.
Студенти отримують доступ до міжнародних грантових програм, обмінів та стажувань у провідних університетах світу. Це створює можливості для академічної мобільності, розширення світогляду та встановлення професійних контактів. Програма орієнтована на формування компетенцій, що дозволяють ефективно вирішувати складні спеціалізовані завдання та практичні проблеми, пов’язані з аналізом міжнародних процесів, розробкою стратегій зовнішньої політики, проведенням переговорів, політичної комунікації, дипломатичної роботи та дослідженням регіональних особливостей у глобалізованому світі.
Випускник може обіймати первинні посади в органах державної влади та самоврядування різних рівнів, в міжнародних організаціях, у комерційних та недержавних структурах.
Випускники можуть займатися інформаційно-аналітичною, консультативною, експертною діяльністю у сфері зовнішньої політики, міжнародного співробітництва та міжнародних відносин, здійснювати педагогічну та науково-дослідницьку діяльність на різноманітних посадах, зокрема за такими напрямами:
- державна служба та дипломатія – робота в органах державної влади, Міністерстві закордонних справ, посольствах, консульствах, постійних представництвах при міжнародних організаціях;
- міжнародні організації – обіймання відповідних посад у структурах ООН, ОБСЄ, НАТО, ЄС та інших глобальних і регіональних організаціях;
- недержавний сектор – аналітична діяльність у громадських організаціях, консалтингових компаніях, міжнародних фондах та комерційних структурах;
- освітня та наукова діяльність – викладання у закладах вищої освіти, підготовка наукових досліджень, участь у міжнародних проєктах;
- медіа та комунікації – аналітика, створення експертних матеріалів для ЗМІ.
- Я маю